Jak jednoduše zkrátit zvuk?

Našli jsme si zvukový soubor (určitě pomocí vyhledávání na těchto stránkách…), ale je moc dlouhý. Nepotřebujeme mňoukání kočičky poslouchat dvě minuty, stačí nám 10 vteřin. Jak ho jednoduše zkrátíme?

Můžeme použít nějaký program na úpravu zvukových souborů (napadá mě AUDACITY), ale ten musíme stáhnout, nainstalovat a hlavně se v něm vyznat a naučit se s ním pracovat. My potřebujeme jenom zvuk zkrátit na požadovanou délku. Jednoduchý způsob, jak toho dosáhnout je použít webovou službu         

mp3cut.net

Pojďme si ukázat jak na to:

Základ je najít zvuk a stáhnout si ho do svého počítače ve formátu mp3. Jakmile ho již na počítači máme, přejdeme na stránku http://mp3cut.net/.

obr1

Klikněte na OPEN FILE a pomocí klasického dialogu vyberete zvukový soubor, který chcete zkrátit ( v mém případě Stairway to heaven od Led Zeppelin ).

obr2

Zvolený zvukový soubor se nahraje a zobrazí se …

obr3

Jednoduchým potáhnutím myší za levý jezdec nastavíte kde má mít zvuk začátek a potáhnutím za pravý jezdec kde má zvuk končit (to co vám ze zvuku zbyde je vždy zvýrazněno modrou barvou). Zelenou šipkou vpravo si zvuk můžete přehrát. Pokud budete spokojeni kliknutím na CUT zvuk zkrátíte.

obr5

Nakonec zkrácený zvuk stáhnete kliknutím na DOWNLOAD.

obr4

A to je vše….